Czego używać do tworzenia stron internetowych? W internecie dostępnych jest wiele kreatorów. Dzięki nim proces tworzenia witryn internetowych jest naprawdę łatwy. Musisz jedynie wiedzieć, na którą opcję warto się zdecydować. Prezentujemy 3 najlepsze rozwiązania w 2024, które sprawią, że tworzenie stron WWW będzie dla Ciebie przyjemnością.
Tworzenie stron internetowych nie wymaga umiejętności programowania. Nie musisz znać zaawansowanych aplikacji internetowych ani wiedzieć, jak się koduje. Cały proces opiera się bowiem na intuicyjnych w obsłudze kreatorach. Przy ich użyciu witrynę może stworzyć praktycznie każdy. Poradzą sobie nawet osoby, które nie mają w tym żadnego doświadczenia i chcą zbudować stronę po raz pierwszy. Możliwe jest to dzięki łatwym w obsłudze systemom, opartym na nieskomplikowanych ruchach.
Większym wyzwaniem jest wybór dobrego kreatora stron internetowych. Nie w każdym serwisie projektowanie witryny przebiega tak samo. Nawet prosty kreator stron WWW może kosztować spore pieniądze. Nie wszystkie rozwiązania są też intuicyjne i zapewniają wsparcie początkującym użytkownikom. Właśnie dlatego przygotowaliśmy spis 3 doskonałych witryn. One sprawią, że zbudujesz własną stronę internetową bez najmniejszego problemu.
1. WIX
WIX to kultowy kreator do tworzenia stron WWW. Znany jest zarówno w Polsce, jak i wielu innych krajach. Jego strona dostępna jest w ponad 20 językach, wśród których znalazł się również Polski. To ułatwia korzystanie z niej, choć sama obsługa i tak jest intuicyjna. Serwis ten przez lata swojego działania wypracował swoisty ekosystem.
W rozbudowanej ofercie znajdziesz wszystko, co może przydać się Twojej działalności online. WIX to bowiem nie tylko program do tworzenia stron WWW. Zadbasz tam bowiem również o jej rozwój i odpowiednie zarządzanie. Wszystko to proponowane jest natomiast w bardzo przystępny sposób. Dzięki temu przypadnie do gustu zarówno profesjonalistom, jak i osobom po raz pierwszy budującym stronę internetową.
Oferta i cena
WIX ma tysiące klientów, dostępnych jest tam więc wiele pakietów cenowych i użytkowych. Dostosowane są do różnego typu klientów, ich oczekiwań i możliwości finansowych. Osoby, którym nie zależy na profesjonalnie wyglądającej stronie, mogą skorzystać z wersji darmowej. To propozycja dla początkujących twórców i osób, które nie budują witryny komercyjnej. Wiąże się bowiem z obecnością reklam i logo kreatora. Oprócz wariantu bezpłatnego, do wyboru masz też:
- pakiety umożliwiające tworzenie stron WWW:
- pakiety skierowane do użytkowników biznesowych i rozważających stworzenie e-commerce:
- Plany Enterprise, dostosowane do konkretnej marki i projektu. Ich ceny i parametry ustalane są indywidualnie.
Funkcjonalności, obsługa, szablony
WIX oferuje niezwykle rozbudowaną galerię darmowych szablonów stron. Możesz wybrać dzięki temu dokładnie taki, który ułatwi Ci proces tworzenia stron WWW. Do Twojej dyspozycji jest ponad 800 wzorów, stworzonych przez profesjonalistów. Budowane są w zgodzie z wytycznymi SEO i są w pełni responsywne. Oznacza to, że dobrze wyglądają nie tylko na laptopach, ale też na urządzeniach mobilnych.
Oprócz tego do Twojej dyspozycji jest wiele profesjonalnych narzędzi i rozwiązań. Dzięki nim Twoja strona WWW będzie wyglądała profesjonalnie i działała bez zarzutu. Dostosowane są do osiągania określonych efektów bądź usprawnienia pracy w danej branży. Wśród nich wymienić można np.:
- Wix Marketplace,
- Wix Blog,
- Wix Restaurants,
- Akacemia X,
- Wix ADI.
Sam proces tworzenia stron internetowych w WIX opiera się na metodzie „przeciągnij i upuść”. Panel jest zbudowany w bardzo przejrzysty sposób. Najważniejsze i najczęściej stosowane funkcje są zawsze pod ręką. W tak rozbudowanym narzędziu nie mogło zabraknąć oczywiście też integracji. Ponadto swoją stronę internetową możesz mieć pod ręką dzięki aplikacji Wix Owner.
Hosting, domena, usługi dodatkowe
WIX to program do tworzenia stron WWW, ale nie tylko. To witryna, w której zbudujesz witrynę od początku do samego końca. Właśnie dlatego jest możliwość kupienia (lub wybrania za darmo) tam m.in.:
- domeny,
- certyfikatu bezpieczeństwa SSL,
- hostingu.
Bez tych rozwiązań nie stworzysz swojego miejsca w sieci. Mogą być dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. W wielu przypadkach natomiast warto zastanowić się np. nad spersonalizowaną domeną. Pozwala ona na założenie swojej skrzynki e-mail. Wygląda profesjonalnie i wiarygodnie. Może to być skuteczny sposób na przekonanie do siebie klientów i rozwinięcie działalności.
Ponadto WIX oferuje kompleksowe narzędzia marketingowe. Udostępnia wiele wtyczek związanych z promocją strony oraz monitorowaniem na niej ruchu. Do Twojej dyspozycji jest także blog z licznymi materiałami w tej tematyce. W każdym pakiecie (z wyjątkiem najtańszego) klienci WIX otrzymują 1200 zł na reklamowanie swoich stron internetowych.
Niezawodność i bezpieczeństwo
Program do tworzenia stron WWW WIX znany jest z troski o aspekty bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno klientów, jak i ich przyszłych, potencjalnych odbiorców. Właśnie dlatego, korzystając z usług tego kreatora, cieszyć się możesz:
- hostingiem CDN,
- regularnie wykonywanymi testami hackerskimi,
- certyfikatem SSL,
- automatycznym tworzeniem kopii zapasowych,
- uptime na poziomie 99,99%,
- ochroną przed atakami DDoS,
- uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.
Support
Tworząc własną stronę internetową, wiele rzeczy może Cię zaskoczyć. Z tego powodu support i wsparcie specjalistów jest szczególnie istotne. WIX o tym nie zapomina, a nawet idzie o krok dalej. Ten program do tworzenia stron WWW poświęcił całą podstronę na budowę Centrum Pomocy Wix. Znajdziesz tam opisy bardzo wielu zagadnień, podzielonych na kategorie tematyczne. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki i wpisać hasło, którego dotyczy Twój problem. To sprawny sposób na znalezienie odpowiedzi na niemalże każde pytanie.
Alternatywnym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z zespołem ds. obsługi klienta WIX. Jest on dostępny w kilkunastu różnych językach. Po polsku działa on od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00. Kontakt nawiązywany jest za pośrednictwem czatu.
Opinie
WIX to jeden z kreatorów najdłużej działających na rynku. Sprawia to, że cieszy się zaufaniem użytkowników i zbiera liczne, pochlebne opinie. Większość osób, budujących w nim swoją stronę internetową, podkreśla jego funkcjonalność. Doceniana jest przejrzysta budowa serwisu i łatwość obsługi dostępnych w nim funkcji. Klienci zauważają wygodny „ekosystem” stworzony przez ten serwis oraz atrakcyjne ceny pakietów. Często wśród zalet wymieniany jest też duży wybór szablonów podzielonych na tematyczne kategorie.
Wady i zalety
Zalety kreatora WIX:
- kilka atrakcyjnych pakietów cenowych,
- pakiety dostosowane do rozmaitych potrzeb użytkowników,
- program do tworzenia stron WWW działający także w wersji darmowej,
- responsywna strona WWW,
- łatwość edycji stron internetowych,
- program do tworzenia stron o bardzo różnorodnych zastosowaniach,
- możliwość tworzenia strony bez znajomości kodu HTML,
- technologia „przeciągnij i upuść”,
- wiele usług dodatkowych,
- certyfikat SSL,
- domena,
- hosting,
- sprawny support,
- zabezpieczenia.
Wady kreatora WIX:
- dość wysokie ceny najtańszych pakietów,
- setki szablonów utrudniają podjęcie decyzji,
- program do tworzenia raczej nieskomplikowanych stron o przejrzystym układzie.
2. WebWave
WebWave to popularny program do tworzenia stron WWW. Kreator ten działa za pośrednictwem przeglądarki. Dostosowany jest zarówno do potrzeb zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników. Opiera się na znanej i popularnej metodzie tworzenia stron: „przeciągnij i upuść”. Ponadto ma bardzo intuicyjny system edycji gotowych szablonów. Wszystko opiera się na panelach warstw i ustawień. Wśród najpopularniejszych opcji dostępnych dla twórców stron znalazły się:
- integracje,
- animacje,
- interakcje.
Ponadto WebWave pozwala na stworzenie kompletnej strony od zera w jednym miejscu. Odpowiada za to szereg usług dodatkowych, przygotowanych dla użytkownika. Część z nich nawet jest darmowa, a inne oferowane w bardzo przystępnych cenach.
Oferta i cena
WebWave oferuje dość zróżnicowane pakiety cenowe. Osoby, które do tworzenia stron WWW podchodzą po raz pierwszy, ucieszy opcja darmowa. Występują co prawda w niej reklamy, ale i tak sprawdzić się może np. w przypadku:
- tworzenia amatorskich stron na własny użytek,
- budowy niewielkich czatów dla zamkniętych grup znajomych,
- nauki tworzenia stron WWW w kreatorze,
- poznawania wtyczek, funkcji i narzędzi niezbędnych do monitorowania witryn internetowych.
Profesjonalne strony WWW nie mogą jednak mieć przypadkowych reklam czy logo kreatora. Ich profesjonalny wygląd stanowi wizytówkę całego przedsiębiorstwa. Często jego zadaniem jest przyciąganie klientów i wpływanie na rozwój działalności. W takich przypadkach WebWave oferuje trzy plany premium:
- Starter — dobre rozwiązanie dla prostych stron o nieskomplikowanej budowie. Sprawdzi się w przypadku internetowego portfolio, CV czy witryny wizytówkowej.
- Pro — wersja dla osób o wyższych wymaganiach. W tym przypadku możesz stworzyć bardziej rozbudowaną witrynę, zawierającą wiele podstron. To opcja atrakcyjna dla większych firm, np. o bogatej ofercie.
- Business — propozycja dla osób zamierzających prowadzić biznes e-commerce. Pozwala na sprzedaż produktów i usług w sieci.
Szczegółowy opis wszystkich pakietów, wraz z ich cenami, znajduje się poniżej.
Funkcjonalności, obsługa oraz szablony
WebWave pozwala na tworzenie stron internetowych o nowoczesnej strukturze. Wykorzystywać w nich możesz wiele integracji z systemami, usługami i narzędziami zewnętrznymi. Mogą być one pomocne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich odbiorców. Mowa tu bowiem m.in. o:
- Google Maps,
- narzędziach analitycznych,
- rozwiązaniach płatniczych i bankowych,
- połączeniu z mediami społecznościowymi,
- i wielu innych.
Dodatkowo WebWave oferuje użytkownikom tryb tworzenia animacji. Jest bardzo łatwy w obsłudze, a pozwala na osiąganie zaskakujących efektów. W ten sposób masz szansę przyciągnąć do siebie odbiorców. Twoje strony internetowe skupią ich uwagę, co przełożyć się może na wzrost sprzedaży.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że w WebWave do Twojej dyspozycji jest około 100 szablonów. Zostały podzielone na kilka funkcjonalnych kategorii. Dzięki temu szybciej znajdziesz rozwiązania pasujące do branży, w której działasz. Wzory mogą być dla Ciebie inspiracją, jak i stanowić podstawę do stworzenia czegoś zupełnie nowego. Wszystkie możesz w dowolny sposób edytować, zmieniając m.in.:
- obrazy i grafiki,
- warstwę tekstową,
- nagłówki,
- układ menu.
Swobodnie zarządzaj również kolejnością podstron. Wprowadzaj nowe pola w dowolnej konfiguracji. Wszystko to bez cienia kodowania czy programowania, a do tego całkowicie za darmo. Program do tworzenia stron WWW w WebWave jest zaprojektowany bardzo intuicyjnie. Potrzebnych opcji nie szuka się długo, a w każdym nowo otwartym polu pokazują się wygodne podpowiedzi. Dzięki temu samo „przeklikiwanie” pozwoli Ci na szybką naukę obsługi systemu.
Hosting, domena, usługi dodatkowe
WebWave to nie tylko program do tworzenia stron WWW. To również witryn oferująca usługi dodatkowe niezbędne do stworzenia własnego miejsca w sieci. Właśnie dlatego możesz w tym miejscu:
- kupić własną domenę lub przekierować już posiadaną od innego operatora (alternatywnie skorzystać z wersji darmowej),
- otrzymać hosting,
- skorzystać z certyfikatu SSL (płatny oraz darmowy),
- stworzyć skrzynki poczty e-mail we własnej domenie.
To kompleksowa oferta, która wiele ułatwi osobom, dla których tworzenie stron internetowych jest nowością. Dzięki niej po dostosowaniu szablonu witryna od razu pojawi się w sieci. Będziesz mógł wtedy też przystąpić do promowania jej. Sprowadzisz potencjalnych klientów, nowych odbiorców i zadbasz o popularność firmy. To wszystko niewielkim kosztem lub zupełnie za darmo — w zależności od wybranego planu.
Niezawodność i bezpieczeństwo
WebWave jest rozwiązaniem znanym na rynku tworzenia stron WWW. Doświadczeni twórcy dbają o kwestie bezpieczeństwa, istotne dla klientów. Ich danych (oraz informacji o ich potencjalnych odbiorcach) chronią m.in.:
- regularnie wykonywane backupy,
- darmowy certyfikat SSL,
- monitorowanie poprawnego działania strony 24/7,
- uptime na poziomie 99,97%,
- regularnie aktualizowane oprogramowanie.
Nie oznacza to jednak, że WebWave jest idealny pod względem bezpieczeństwa. Nawet długa lista zabezpieczeń nie uchroniła twórców przed dość poważnym niedociągnięciem. Jest nim brak uwierzytelniania dwuskładnikowego 2FA. Obecnie uważane jest ono za jedno z popularniejszych i powszechnie stosowanych rozwiązań.
Support
Wsparcie klienta w WebWave ma dość rozbudowaną formę. Przede wszystkim do Twojej dyspozycji jest szeroka pelta materiałów informacyjnych. Przybierają one formę rozmaitych poradników, blogów, video oraz bazy wiedzy. Wszystko jest w nich tłumaczone w sposób bardzo przystępny, łatwym językiem. Dzięki temu, podążając za wskazówkami, z problemem mają szansę uporać się nawet niedoświadczeni klienci.
Gdyby jednak gotowe artykuły nie wystarczyły, możesz też skontaktować się bezpośrednio z supportem. Są na to trzy sposoby:
- wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected];
- zadzwonienie pod numer telefonu +48 731 395 898;
- napisanie wiadomości na czasie na żywo, dostępnym codziennie w godzinach 8:00-24:00. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć zielone pole z napisem „Masz pytanie?”. Znajduje się w prawym dolnym rogu strony.
Opinie
WebWave jest kreatorem znanym i popularnym na polskim rynku. Łatwo znaleźć na jego temat wiele opinii. Najczęściej pozytywne głosy mówią o sprawnej obsłudze klienta oraz dobrych pakietach cenowych. Serwis często oferuje zniżki oraz kody rabatowe, zmniejszające wysokość rachunków. Ponadto doceniana jest jego wysoka funkcjonalność i mnogość opcji dostępnych w kreatorze.
Wady i zalety
Zalety kreatora WebWave:
- możliwość tworzenia stron WWW za darmo,
- kilka pakietów płatnych do wyboru,
- darmowy certyfikat SSL,
- darmowa domena,
- możliwość wykupienia własnej domeny,
- hosting,
- szereg zabezpieczeń,
- intuicyjny i łatwy w obsłudze kreator stron internetowych,
- możliwe tworzenie stron WWW różnego typu,
- dostosowanie wyglądu stron WWW do urządzeń mobilnych,
- sprawnie działający support.
Wady kreatora WebWave:
- brak uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA),
- tylko 3 opcje płatne do wyboru,
- reklamy i mało profesjonalny wygląd strony budowanej w wersji darmowej.
3. Kreator Stron Hostinger
Kreator stron internetowych Hostinger w naszym zestawieniu reprezentuje minimalistyczne podejście. Nie ma własnego ekosystemu, ale oferuje wiele opcji dodatkowych, opartych na AI. Jest to łatwy w obsłudze program do tworzenia stron WWW, z którym poradzi sobie każdy. Umożliwia budowę witryn pod kątem urządzeń mobilnych i pozwala na ich optymalizację SEO.
Ponadto oferuje korzystne pakiety cenowe i intuicyjne zarządzanie wszystkimi funkcjami. Wszystko to sprawia, że bardzo szybko zyskał popularność na polskim rynku. Przyciągnął do siebie zwłaszcza osoby, które stronę internetową zamierzają uruchomić po raz pierwszy.
Oferta i cena
W kreatorze Hostinger stworzysz w pełni funkcjonalną stronę internetową. Dostaniesz tam swoją domenę, hosting oraz odpowiednie zabezpieczenia. Wszystko to jednak dostępne jest wyłącznie w jednym pakiecie cenowym. To dość okrojona oferta, ale za to bardzo atrakcyjna pod względem wysokości stawki. Przez większość czasu jest ona objęte pewnymi promocjami zaleznymi od tego na jak długo zapłacimy za narzędzie „z góry”. Wybierać możesz między pakietami:
Jest to opcja dla firm, przedsiębiorstw i usługodawców potrzebujących standardowej witryny. Dobrze sprawdzi się również w przypadku blogów, portfolio czy CV online.
Rozwiązanie skierowane także do użytkowników zainteresowanych branżą e-commerce. Ułatwia sprzedaż produktów przez internet i pozwala na budowę wygodnego sklepu online.
Funkcjonalności, obsługa, szablony
Hostinger — podobnie jak inne kreatory na naszej liście — udostępnia technologię „przeciągnij i upuść”. Dzięki temu stronę internetową może tam stworzyć niemalże każdy. Sam kreator ma bardzo przejrzystą formę i jest łatwy w obsłudze. Udostępnia około 100 nowoczesnych szablonów. Nie ma natomiast zbyt wielu zaawansowanych i skomplikowanych funkcji. Dzięki temu początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu z poruszaniem się po nim.
Zaletą Hostinger jest rozbudowana lista narzędzi przygotowanych dla użytkowników. Budując własną stronę internetową, skorzystać tam możesz z takich rozwiązań, jak np.:
- AI Writer,
- AI Image Upscaler,
- Generator nazw firm AI,
- Generator tytułów na blog AI,
- Heatmapa AI,
- i wielu innych.
Oprócz tego czeka na Ciebie nawet kreator logo oraz generatory regulaminu, prywatności czy polityki zwrotów. To sprytna strategia witryny. Pozwala użytkownikowi na postawienie strony od A do Z bez zbędnego wysiłku. Uchroni Cię też przed wydawaniem pieniędzy na szereg specjalistów.
Hosting, domena, usługi dodatkowe
Hostinger umożliwia w jednym miejscu zaopatrzenie swojej witryny w:
- hosting,
- certyfikat bezpieczeństwa SSL,
- domenę,
- pocztę firmową.
Dzięki temu już kilka godzin może wystarczyć do stworzenia w pełni funkcjonalnego serwisu. Zobacz recenzję samego hosting Hostinger. Ponadto skorzystasz z różnorodnych wtyczek ułatwiających i usprawniających prowadzenie biznesu online. Ogromną zaletą tej witryny jest bardzo rozbudowany sektor poradników e-commerce. Z ich pomocą nawet początkujący przedsiębiorcy szybko zorientują się, jak skutecznie prowadzić i promować e-firmę.
Niezawodność i bezpieczeństwo
Hostinger oferuje stosunkowo młody kreatorem stron, ale dba o bezpieczeństwo użytkowników. W ramach tego gwarantuje m.in.:
- certyfikat SSL,
- regularne aktualizacje oprogramowania,
- wsparcie techniczne 24/7,
- uptime na poziomie 99,99%.
Serwis nie uniknął niestety błędu w postaci braku uwierzytelniania dwuskładnikowego 2FA. Mimo to postrzegany jest jako bezpieczny i poważnie podchodzący do kwestii ochrony danych. W swojej krótkiej historii nie ma żadnych niepokojących historii związanych z naruszeniem zasad bezpieczeństwa.
Support
Wsparcie klienta w Hostinger rozpoczyna się od bardzo rozbudowanego segmentu „Instrukcje”. Czekają tam na Ciebie takie narzędzia, jak:
- centrum pomocy,
- blog,
- słownik pojęć biznesowych, poradnik e-commerce,
- strony klientów.
W każdej z tych kategorii masz szansę znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Artykuły blogowe i poradnikowe odpowiadają na większość najczęstszych problemów użytkowników. Gdyby jednak to nie wystarczyło, na stronie dostępna jest również zakładka „Kontakt”.
Zgodnie z informacjami, kontakt z supportem Hostinger możliwy jest poprzez e-mail: [email protected]. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza kontaktowego. Odpowiedź przyjdzie na Twój mail, który powinieneś podać wraz z zapytaniem.
Opinie
Wśród opinii użytkowników, oceniających kreator stron Hostinger, nie ma zbyt wielu głosów niezadowolenia. Większość to pochwały dotyczące intuicyjnej budowy kreatora i funkcjonalnych opcji dodatkowych. Klienci często doceniają atrakcyjne ceny pakietów. Czasem jednak zwracają uwagę, że ich wybór nie jest zbyt duży w porównaniu do konkurencji. Na plus działa natomiast wiele rozwiązań z segmentu AI, zastępujących szereg kosztownych specjalistów.
Wady i zalety
Zalety kreatora Hostinger:
- atrakcyjne ceny,
- wiele funkcji AI,
- około 100 przemyślanych szablonów o różnorodnej tematyce,
- możliwość publikowania w subdomenie lub wykupienia własnej domeny,
- hosting i certyfikat SSL,
- optymalizacja stron zgodnie z zasadami SEO,
- responsywność witryn,
- tworzenie stron bez umiejętności kodowania i programowania,
- możliwość budowy witryn o rozmaitym charakterze,
- oferta dostosowana do branży e-commerce,
- rozbudowany segment instrukcji, poradników i wsparcia klienta.
Wady kreatora Hostinger:
- tylko dwie opcje cenowe do wyboru,
- narzędzie o podstawowych funkcjach,
- kreator raczej do tworzenia niezbyt skomplikowanych stron.
W czym projektować strony WWW?
Do projektowania stron internetowych używać można wielu kreatorów. Ich zaletą jest to, że znacząco ułatwiają cały proces. Ponadto często udostępniają także szereg innych funkcji, niezbędnych do tworzenia stron WWW, np.:
- analitykę witryny pod względem SEO,
- zaawansowane funkcje SEO,
- promowanie strony za pośrednictwem mediów społecznościowych i nie tylko,
- korzystanie z przydatnych wtyczek,
- własną domenę (wersję darmową, zakup lub przeniesienie),
- funkcje marketingowe,
- certyfikat SSL.
Dzięki temu zbudowanie strony internetowej od A do Z możliwe jest w jednym miejscu. To ogromne ułatwienie dla osób, które nigdy wcześniej się tym nie zajmowały.
W wielu przypadkach tworzenie strony WWW polega na wyborze gotowego szablonu. Następnie możesz go łatwo edytować. Wszystkie elementy strony zamienisz miejscami dzięki funkcji „przeciągnij i upuść”. Nie potrzebujesz do tego znajomości kodowania ani żadnej specjalistycznej wiedzy.
Często darmową stronę WWW da się zbudować w kilka godzin. Gotowe szablony są bardzo pomocne i uniwersalne. Przy profesjonalnych stronach internetowych liczyć się trzeba z opłatami. W podstawowych wersjach jednak nie są one zbyt wygórowane.
W czym najlepiej tworzyć strony internetowe za darmo?
Co mają zrobić osoby amatorsko zajmujące się tworzeniem stron internetowych? Powinny sięgnąć do jednego z trzech kreatorów, które zostały wymienione w rankingu powyżej. Z ich pomocą każdy zbuduje od zera dowolną stronę internetową. Zadba o wszystkie jej szczegóły, nawet jeśli o języku HTML i innych nie ma zielonego pojęcia.
Tworzeniem stron internetowych nie trzeba się pasjonować. Często ich budowa jest po prostu nieunikniona, by wypromować biznes. W takim przypadku nauka znajomości programowania czy kodowania nie jest opłacalna. Bywa długotrwała i nie gwarantuje właściwego zaprojektowania witryny. O wiele lepszym sposobem są kreatory gwarantujące całodobową obsługę klienta. Dzięki nim na swojej stronie każdy umieści dokładnie to, czego oczekuje. Nie będzie musiał też tracić czasu ani pieniędzy na wynajmowanie kosztownych specjalistów.
Czego używać do tworzenia stron internetowych?
Do tworzenia i edycji stron internetowych warto używać jednego z trzech popularnych kreatorów:
Każdy z nich pozwoli Ci na stronie internetowej wprowadzić takie zmiany, na jakich Ci zależy. Co więcej, kupisz na nich domenę i zadbasz o kwestie bezpieczeństwa. Dostosujesz je pod kątem urządzeń mobilnych i dopracujesz aspekty SEO. W łatwy sposób skutecznie wypromujesz witrynę w internecie. Bez wydawania fortuny i niepotrzebnego stresu.
Co to jest kreator stron WWW?
Najprościej mówiąc, kreator stron pomaga w tworzeniu stron WWW. Przybiera formę oprogramowania lub wygodnego narzędzia. Umożliwia budowę witryny bez konieczności edycji kodu HTML i jakiegokolwiek innego. Ma wiele dodatkowych funkcji i intuicyjnych rozwiązań. Dzięki niemu każdy stworzy miejsce w sieci dla siebie lub swojej firmy.
Rozwiązanie to przeznaczone jest zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak i osób początkujących. Miewa pewne ograniczenia. Najczęściej jednak z jego pomocą może powstać strona WWW nawet dla dużego przedsiębiorstwa. Większość kreatorów witryn pozwala też na tworzenie:
- blogów,
- sklepów internetowych,
- forów,
- portfolio i CV,
- witryn wizytówkowych,
- i wielu innych.
W ramach usługi możesz zyskać wiele zaawansowanych funkcji, integrujących Twoją stronę np. z:
- mediami społecznościowymi,
- zewnętrznymi narzędziami (o bardzo różnorodnym zastosowaniu),
- narzędziami analitycznymi (pozwalają np. obserwować ruch na stronie i analizować go),
- rozwiązaniami SEO (pozwalają zajmować wyższą pozycję w wyszukiwarkach internetowych).
Jak działa kreator stron WWW?
Aby stworzyć stronę internetową w kreatorze, nie musisz nic instalować na komputerze. Zakładasz tylko konto na jednym z serwisów. Potwierdzasz swoje dane, logujesz się do konta i możesz przystąpić do pracy. Najczęściej dostęp do swojej witryny otrzymujesz w ciągu kilku sekund. Wybierasz szablon i możesz przystąpić do personalizacji.
Prace nad stroną internetową w znacznej mierze opierają się na przesuwaniu elementów. Służy do tego opcja „przeciągnij i upuść”. Kreator to łatwy program, nie musisz więc nic ruszać w kodzie HTML ani znać się na językach PHP. Tworzenie strony to tylko przyciskanie odpowiednich elementów. Wstawiasz je, ustawiasz w odpowiednich miejscach i zapełniasz przestrzenie tekstem.
Jeśli budujesz stronę, która ma służyć tylko Tobie, możesz wykorzystać bezpłatną domenę. Nie wygląda profesjonalnie, ale wystarczy np. na prywatnego bloga. Własną domenę wykupić warto natomiast, jeśli z witryny chcesz korzystać w celach komercyjnych. Zbuduje to jej wiarygodność i będzie wyglądało profesjonalnie.
Zbudowanie własnej strony internetowej bez umiejętności programowania
Przy tworzeniu stron internetowych nie jest niezbędna wiedza z zakresu programowania. Do zaprojektowania jednej strony nie musisz wynajmować specjalisty. Dostępne w kreatorach szablony zwykle podzielone są na kilka obszarów tematycznych. Ułatwi Ci to stworzenie koncepcji dla własnej witryny. Różnorodność może przynieść Ci też wiele inspiracji, które ułatwią pracę.
Proces tworzenia stron internetowych nie jest czasochłonny. Wygodne narzędzia umożliwią Ci powołanie do życia własnego miejsca w sieci w zaledwie kilka godzin. Nie będzie Ci potrzebny kod HTML, a nawet unikniesz w niektórych przypadkach kupowania własnej domeny. Największą zaletą kreatorów jest jednak to, że budowane w nich witryny wyglądają w pełni profesjonalnie. Dzięki temu wypromujesz swoją firmę czy działalność w internecie niewielkim kosztem. Przyciągniesz do siebie klientów i zwiększysz obroty, bez żadnych większych inwestycji.
Jak wybrać dobry kreator stron internetowych?
Wybierając kreator do budowy stron internetowych, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim mowa tu o:
- liczbie dostępnych szablonów,
- intuicyjnej budowie i obsłudze kreatora,
- dostępie do wsparcia technicznego i sprawnej obsługi klienta,
- atrakcyjnej cenie,
- dostępnych usługach dodatkowych.
Wybierając kreator, zawsze kieruj się stosunkiem ceny do jakości. Na rynku dostępnych jest tak wiele rozwiązań, że bez problemu da się uniknąć przepłacania. Coś dla siebie zajdą zarówno osoby liczące na nieograniczoną przepustowość, jak i niskie stawki.
Polecane przez nas wyżej rozwiązania są warte wzięcia pod uwagę. Wszystkie oferują wiele atrakcyjnych pakietów do wyboru. Dostosowane są dzięki temu do zróżnicowanych grup odbiorców. Każde z nich to też zaufany program do tworzenia stron WWW. Wszystkie oprócz budowy stron internetowych oferują również szereg dodatkowych funkcji. Czyni to z nich jedne z najlepszych propozycji na rynku.
Który kreator stron jest najlepszy?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który program do tworzenia stron internetowych jest najlepszy. Wiele zależy od Twoich oczekiwań, możliwości finansowych i potrzeb. Inne aspekty będą interesować przedsiębiorcę oraz osobę budującą amatorskie forum dla znajomych. Sam musisz określić, co Cię dokładnie interesuje. Na tej podstawie na pewno znajdziesz kreator spełniający wszystkie wymagania.
Jaki jest najlepszy kreator stron?
WebWave, WIX i Kreator Hostinger mają tak szerokie oferty, że powinieneś znaleźć w nich coś dla siebie. Pozwalają na tworzenie zarówno zaawansowanych stron internetowych, jak i prostych witryn. Sprawdzą się w przypadku firm, ale też osób prywatnych. Cechuje je uniwersalność na podobnym poziomie. O ostatecznej decyzji zadecydować mogą w wielu przypadkach indywidualne oczekiwania i gust.
Każdy przedstawiony przez nas kreatora stron internetowych cechuje się ciekawą ofertą. Wszystkie prezentują atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Są wydajne, funkcjonalne i za ich pośrednictwem możliwy jest proces tworzenia witryn. Jednocześnie te kreatory stron dysponują bogatą ofertą. Nie zawiodą dzięki temu nawet bardziej wymagających użytkowników.
Jaką stronę WWW można zrobić w kreatorze?
Jakie strony internetowe można zbudować przy użyciu kreatora? Najczęściej programy te nie stawiają przed użytkownikami żadnych ograniczeń. Oznacza to, że wykorzystać je można do tworzenia stron WWW o dowolnym charakterze. Szablony są w pełni edytowalne. Udostępniona jest nawet możliwość zaprojektowania wszystkiego od zera.
To imponujący zakres swobody. Sprawia, że Twoje strony WWW mogą być takie, jakie chcesz. Kreator stron internetowych umożliwi Ci zrobienie zarówno wizytówki firmy, jak i e-sklepu. Zbudujesz witrynę informacyjną czy CV wraz z portfolio. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i wyboru odpowiedniego pakietu. Niektóre typy stron wymagają bowiem np. więcej miejsca lub wyższej prędkości, by działać poprawnie.
W ofertach kreatorów znajdziesz sugestie wskazujące, do budowy jakich stron sprawdzi się dany pakiet. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla początkujących twórców. Dzięki niemu proces tworzenia witryn będzie o wiele sprawniejszy i przyjemniejszy.