Recenzja hostingu stron WWW Dhosting (2024). Testy i opinie na temat usług firmy.

Dhosting to firma hostingowa posiadająca trzy biura w Polsce, w tym główną siedzibę w Warszawie. Jest to przedsiębiorstwo działające w pełni pod polskim kapitałem, a ich usługa Elastyczny Web Hosting wyróżnia się na tle konkurencji. W naszej recenzji przyjrzymy się parametrom usługi i całości oferty, aby pokazać wam, drogim czytelnikom, najważniejsze zalety i wady tego hostingu.

Dhosting (dhosting.pl)

 • Uptime: 100%
 • Śr. czas: 156ms
 • Support: 24/7 - email, tel., ticket
 • Funkcje: Serwery LiteSpeed, Darmowy certyfikat SSL, HTTP/3, dyski SSD NVMe, Backupy co 24h trzymane przez 7 dni
 • Strona: dhosting.pl
⭐ Ocena: 4.78 ★★★★★
💸 Cena: od 232,47 zł / rok
📣 Zniżka: 25% taniej z tym linkiem
☑️ Darmowy test: 14 dni
💽 Pojemność: 25 GB - 1 TB
↔️ Transfer: Bez limitów

Manifest dhosting.pl

Jeżeli śledzicie rynek hostingowy, to być może kilka lat temu słyszeliście o tzw. manifeście. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był właśnie dhosting, który postanowił zabrać głos w kwestii stanu rynku hostingowego w naszym kraju. dhosting postawił sprawę jasno, mówiąc, że krajowy rynek został w dużej mierze skonsolidowany i przejęty przez zagraniczne megakorporacje, które monopolizują sektor hostingów i powiązanych usług internetowych. 

Problemem w tej sytuacji jest prezentowanie przez największe podmioty oferty, która ma na celu jedynie powiększanie swoich zysków, a nie dobro klienta. dhosting jako podmiot o dużo mniejszej skali zachęcił inne niewielkie firmy hostingowe do przyłączenia się do manifestu. Choć przystąpiło do niego niewiele firm, to cała akcja poniosła się echem w branży oraz wśród jej klientów. I rzeczywiście od paru lat można zauważyć, że mniejsze podmioty działają coraz prężniej. Zobaczmy jednak, jak wygląda oferta hostingowa w samym dhosting — jakie innowacje wdrożyli w stosunku do usług korporacyjnych?

Pakiety hostingowe, a raczej… ich brak

Na stronie dhosting.pl nie zobaczycie standardowych pakietów hostingowych, a dokładniej, nie zobaczycie żadnych pakietów! Firma postawiła na zupełnie inny mechanizm rozliczeń. Nie szufladkuje swoich klientów według ściśle określonych zasobów lub paczek danych do wykorzystania, a ma tylko i wyłącznie jedną usługę hostingową o nazwie Elastyczny Web Hosting

Elastyczny Web Hosting dysponuje podstawowymi, zagwarantowanymi na użytkownika parametrami w określonej cenie rocznej (o tym za chwilę), ale ponadto może być automatycznie skalowalny według zużycia danych. Dzięki temu rozwiązaniu dhosting zapewnia, że ich hosting będzie działał nieprzerwanie nawet w przypadku nagłych obciążeń (np. wielu odwiedzin strony WWW przez użytkowników).

System płatności przy automatycznym skalowaniu działa na zasadzie pre-paid. Oznacza to, że najpierw wykonuje się przedpłatę, a następnie usługa wykorzystuje je na dodatkowe zasoby, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala na niemartwienie się większym zużyciem zasobów np. przy planowaniu promocji w sklepie internetowym. Dodatkowo poprzez panel można ustawić limit kosztów, powyżej którego zasoby nie wzrosną, a klient będzie miał pewność, że nie zapłaci zbyt wiele. Niemniej dhosting nie zmusza nikogo do tego rozwiązania i umożliwia korzystanie z hostingu w sposób zbliżony do tradycyjnego, przy wykorzystaniu podstawowych zasobów i parametrów. 

Dla kogo hosting w dhosting.pl?

dhosting dzięki możliwości włączenia automatycznego skalowania usługi umożliwia wykorzystywanie ich hostingu do praktycznie każdego celu. Hosting ten będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla niedużej strony wizytówkowej lub pojedynczej strony sprzedażowej, jak i przy obsłudze sklepów internetowych oraz stron biznesowych. 

Na swojej stronie głównej dhosting.pl chwali się swoimi współpracami z firmami takimi jak Alior Bank, Lexus czy polska Policja. 

dhosting posiada serwery w Polsce, dlatego będzie odpowiednim rozwiązaniem dla stron internetowych skierowanych przede wszystkim do polskich użytkowników. Niemniej Elastyczny Web Hosting bardzo dobrze radzi sobie z zapytaniami z krajów europejskich oraz całkiem nieźle z innych części świata. Więcej o tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Parametry usługi Elastyczny Web Hosting

W podstawowym pakiecie każdy klient usługi Elastyczny Web Hosting otrzymuje:

 • 50 GB powierzchni dysku SSD NVMe,
 • 3 rdzenie procesora do wykorzystania (3 GHz CPU),
 • 8 GB pamięci RAM,
 • 1 Gbps szybkości łącza serwera.

W tańszym pakiecie Start Web Hosting ograniczonym do max. 2 stron WWW i 3 skrzynek e-mail jest to 25 GB powierzchni, 2 rdzenie CPU i 6 GB RAM.

Dyski

Ogromną zaletą hostingu jest oparcie go o dyski SSD NVMe, które są najszybszymi dyskami z tych dostępnych na rynku. Gwarantują one niezwykle szybkie wczytywanie się strony internetowej. 25/50 GB powierzchni nie jest zawrotną pojemnością, jednak wystarczającą i standardowo przyjmowaną dla dysków SSD. Malutkim minusem może być to, że pojemność dysku należy dzielić pomiędzy hosting oraz skrzynkę pocztową, jednak jest to raczej standard wśród usług hostingowych.

Gwarantowane zasoby

Silną stroną tego hostingu są również gwarantowane zasoby do wykorzystania (wspomniane 3 GHz CPU i 8 GB RAM). Pomimo tego, że jest to usługa typu współdzielonego (na jednym serwerze może znajdować się kilku klientów), to za sprawą zapewnionych zasobów na użytkownika usługa bardziej przypomina hosting dedykowany lub VPS. Zwraca na to uwagę sam operator, dokonując na podstronie hostingów ogólnego porównania usługi dhosting.pl do standardowych hostingów współdzielonych, dedykowanych i VPS. Operator wskazuje na to, że jego usługa ma łączyć korzyści z innych usług hostingowych, a nawet je przewyższać.

Automatyczne skalowanie zasobów

dhosting oferuje minimalne zasoby do wykorzystania w ramach usługi, jednak to nie wszystko. W wypadku włączenia opcji automatycznego skalowania parametry hostingu mogą wzrastać do wręcz niespotykanych na rynku wartości. Tym samym podstawowe parametry mogą rosnąć do:

 • 50 GB →  do 1 TB,
 • 3 GHz CPU →  do 24 GHz CPU,
 • 8 GB RAM → do 64 GB RAM.

Nielimitowane opcje

dhosting gwarantuje kilka nielimitowanych opcji w ramach swojego hostingu tj.:

 • nielimitowany transfer,
 • nielimitowaną liczbę stron WWW do uruchomienia na hostingu,
 • nielimitowana liczba kont FTP oraz domen,
 • nielimitowaną liczbę skrzynek pocztowych,
 • nielimitowaną liczbę baz danych (MySQL)

Ponadto usługa nie narzuca żadnych limitów pod względem:

 • liczby plików,
 • rozmiaru bazy danych,
 • objętości skrzynki e-mail,
 • wysyłanych wiadomości e-mail,
 • wysyłanych zapytań do bazy danych,
 • liczby procesów PHP.

Backup

W ramach usługi hostingowej oferowany jest tylko jeden backup co 24 godziny. Dla hostingów (plików, baz danych i poczty e-mail) dostępne są 7 backupy wstecz, a dodatkowo dhosting umożliwia skorzystanie z usługi backupu na żądanie. 

LiteSpeed

Elastyczny Web Hosting może pochwalić się serwerami napędzanymi przez LiteSpeed Web Server. LiteSpeed to oprogramowanie serwera, które wpływa na uzyskiwanie szybszych odpowiedzi na zapytania. Oprogramowanie to działa dwukrotnie szybciej niż często stosowane u konkurencji oprogramowanie Apache. Dla przykładu Apache przy 100 aktywnych użytkownikach na stronie jest w stanie obsłużyć ok. 1200 zapytań, natomiast LiteSpeed może odpowiedzieć na aż 4000.

dhosting cena usługi hostingowej

Elastyczny Web Hosting 2.0, który, przypomnijmy, jest główną usługą hostingową oferowaną przez dhosting i kosztuje ona bez promocji 200 zł netto (246 brutto) w pierwszym roku i 359 zł netto, czyli 441,57 zł brutto rocznie w kolejnych latach. Tyle samo kosztuje jego odnowienie w kolejnych latach.

Hosting można kupić również w subskrypcji miesięcznej za 51,66 zł brutto, jednak wtedy jego użytkowanie jest droższe — 619,92 zł brutto rocznie.

Nieco taniej wychodzi koszt pakietu Start Web Hosting – 89 zł netto (109,47 zł brutto) w pierwszym roku i 189 zł netto (232,47 zł brutto) w kolejnych latach.

Za wszelkie dodatkowe zasoby poza podstawą płaci się w systemie pre-paid.

2 tygodnie bezpłatnego testu

Hostingodawca umożliwia testowanie swojego Elastycznego Web Hostingu przez 14 dni za darmo. My oczywiście skorzystaliśmy z tej okazji, aby pokazać Wam panel administracyjny. Przetestowanie hostingu jest o tyle przyjemne i proste, że jeżeli usługa nie przypadnie komuś do gustu, to wystarczy, że nie opłaci faktury, a usługa samodzielnie wygaśnie i zostanie zamknięta.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Poza możliwością bezpłatnego przetestowania usługi dhosting oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Tym samym każdy klient może skorzystać z de facto trwającego 1,5 miesiąca okresu testowego, po którym ma możliwość rezygnacji z hostingu i otrzymać zwrot pieniędzy. Jednocześnie operator informuje, że przez cały czas trwania okresu gwarancyjnego na dodatkowe pytania chętnie będzie odpowiadała obsługa klienta dhosting. 

Warunkiem skorzystania ze zwrotu pieniędzy jest wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby do helpdesku, sam zwrot jest wykonywany ciągu 14 dni kalendarzowych. Zwrotowi podlega kwota za usługę Elastyczny Web hosting, natomiast zwracać nie można zakupionych domen, certyfikatów SSL oraz prowizji banków czy operatorów płatności (pobierane drobne opłaty w przypadku przewalutowania lub niektórych aplikacji płatniczych).

Rejestrujemy usługę testową 

Przetestowanie hostingu jest naprawdę proste. Już na stronie głównej jesteśmy zachęcani do rejestracji hostingu. Button z napisem „Wypróbuj hosting” znajduje się również cały na pasku nawigacyjnym, na podstronie hostingów i w kilku innych miejscach — super, że hostingodawca nie ukrywa tej opcji, a wręcz ją eksponuje.

To, co jest kolejną zaletą, to fakt, że do rejestracji hostingu nie trzeba podawać swoich danych. Wystarczy tylko wpisać adres e-mail, wybrać domniemany okres rozliczeniowy i można zaczynać! Daje to naprawdę duży komfort, ponieważ cały czas czuć, że jest to tylko test i nie zostajemy do niczego zobligowani. Proces rejestracji został skrócony do absolutnego minimum, a dane można później bez problemu uzupełnić w panelu (jeśli oczywiście zdecydujemy się na usługę). Inni hostingodawcy mogliby pod tym względem brać przykład z dhosting.pl.

Panel administracyjny dhosting

Po szybkiej rejestracji możemy zalogować się do panelu administracyjnego. Zaraz po zalogowaniu odnieśliśmy (czysto subiektywne) wrażenie, że… jesteśmy tutaj mile widziani. Przywitał nas pop-up z przywitaniem i sympatyczny gif z machającymi do nas członkami zespołu. Nic wielkiego, ale jednak miło. 

Panel jest przejrzysty, a pasek nawigacyjny z lewej strony podzielony na sensowne sekcje, które zawierają wszystkie najważniejsze informacje:

 • pulpit,
 • zamówienia,
 • statystyki i estymacje,
 • zarządzanie limitami,
 • poczta e-mail,
 • strony WWW,
 • konta FTP,
 • bazy danych
 • domeny,
 • zaawansowane,
 • faktury i płatności,
 • program partnerski,
 • dostęp API,
 • Helpdesk 24.

W zakładce „Zarządzanie limitami” można przejść do najważniejszej funkcji hostingu, czyli elastycznego skalowania. Niemniej możliwość autoskalowania można znaleźć również w kilku innych miejscach — ponownie dhosting nie oczekuje, że klienci będą żmudnie przeszukiwali panel, a podsuwa rozwiązania w odpowiednich miejscach. 

Usługę skalowania należy aktywować, ponieważ nie jest włączona domyślnie. Jednocześnie, jeśli nie jesteście jeszcze przekonani do autoskalowania, możecie ustawić w tej samej zakładce limity dla CPU, RAM i GB na dysku SSD.

Dodawanie stron i aplikacji CMS

Aby móc szybko zacząć korzystać z usługi dhosting warto stworzyć swoją pierwszą stronę WWW. Wystarczy przejść do zakładki „Strony WWW” i kliknąć button „DODAJ”. 

Dhosting zdecydowanie ułatwia ten proces, ponieważ wraz z zakładaniem nowej strony na hostingu można od razu uruchomić autoinstalator jednego z popularnych CMS lub innych aplikacji. Na start mamy do wyboru opcje takie jak: 

 • WordPress, 
 • Prestashop, 
 • Joomla, 
 • Drupal,
 • phpBB3 (aplikacja do tworzenia forów internetowych).

Łatwy dostęp do pomocy i FAQ

To, co rzuca się w oczy, to łatwość dostępu do treści pomocowych w panelu. Możliwość znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania znajduje się:

 • w pasku nawigacyjnym

w postaci Helpdesk 24, gdzie można składać zgłoszenia 24 h na dobę poprzez zaszyfrowane połączenie,

 • w czacie

niebieski dymek czatu pozwala na uzyskanie bezpośrednich odpowiedzi od BOK (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00) lub na przejrzenie szybkich wskazówek i FAQ w samym okienku czatu,

 • w zakładce „Pulpit”

widnieje tam kontakt telefoniczny do kierownika Działu Obsługi Klienta,

 • na stronie dhosting.pl/pomoc
  jest to strona podzielona na sekcje według produktów i najczęściej zadawanych pytań, gdzie szukanie ułatwia poręczna wyszukiwarka.

Raczej nie ma szans, żeby zgubić się lub nie rozwiązać problemu poprzez panel dhosting.

Bezpłatny certyfikat SSL

Inną zaletą hostingu od dhosting jest automatyczna instalacja bezpłatnego certyfikatu SSL, którym jest Let’s Encrypt. Certyfikat może zostać przypisany do dowolnej domeny i zupełnie nic to nie kosztuje. 

Bezpłatny certyfikat można bezproblemowo przypisać do wybranej domeny poprzez zakładkę zamówienia. Zresztą samą domenę można przypisać, zakupić lub przetransferować dokładnie w tym samym miejscu.

W przypadku potrzeby zakupienia certyfikatu komercyjnego obsługa dhosting oferuje bezpłatną instalację oraz realizację zamówienia już nawet w kilkanaście minut.

Wartości SLA i uptime

Pokrótce objaśnimy dwa pojęcia:

SLA — jest to deklaracja operatora usługi dotycząca nieprzerwanego jej działania. Wartość SLA wyrażana jest w procentach do maksymalnie 100%;

uptime — to rzeczywisty czas, w którym usługa działała bez żadnych przerw i awarii. Również jest wyrażona w procentach, jednak w porównaniu do SLA jest ona prawdziwym wyznacznikiem sprawności usługi. 

Dla Elastycznego Web Hostingu deklarowane SLA wynosi 99,9%. Postanowiliśmy sprawdzić oświadczenia operatora i okazało się, że uptime z prawie 6 miesięcy wyniósł aż 100%! Oznacza to, że hostingodawca wywiązuje się ze swoich zapewnień i dostarcza usługę zgodną z obietnicami. 

Dodatkowo korzystając z narzędzia Updown, sprawdziliśmy czas odpowiedzi z serwera na wysyłane zapytania z różnych krajów. Uwzględniliśmy 8 różnych miast z różnych kontynentów, aby sprawdzić, jak Elastyczny Web Hosting radzi sobie z zapytaniami spoza Polski. Czas odpowiedzi podany w tabeli jest w milisekundach, jednak jest to interesujący parametr, potwierdzający lub negujący sprawność hostingu.

Wyniki testu były zadowalające: średni czas reakcji to 156 milisekund (ms). Serwerowi dhosting najkrócej zajęło obsłużenie zapytań z Europy (ok. 35 ms). Trochę dłużej trwało uzyskanie wyników z USA i Kanady (129-161 ms), a najdłużej z krajów Azji i Oceanii (191-290 ms). Są to jednak bardzo dobre wyniki, które potwierdzają dobre działanie hostingu niezależnie od miejsca wysyłania zapytań.

LokalizacjaCzas odpowiedzi
Los Angeles, USA161 ms
Miami, USA145 ms
Montreal, Canada129 ms
Roubaix, France36 ms
Frankfurt, Germany35 ms
Singapore, Singapore191 ms
Tokyo, Japan247 ms
Sydney, Australia290 ms
Średni czas odpowiedzi~ 156 ms

Przeniesienie usług do dhosting.pl

Na stronie dhosting.pl można znaleźć ofertę migracji usług od innych operatorów. Co ważne, dhosting umożliwia bezpłatne przeniesienie do 15 stron WWW oraz do 30 skrzynek pocztowych — to całkiem dużo. 

Chęć migracji powinno zgłosić się 2 tygodnie przed wygaśnięciem usługi u poprzedniego hostingodawcy. Przeniesienie większej liczby stron, skrzynek pocztowych lub wykonanie migracji później niż 2 tygodnie przed wygaśnięciem usługi jest objęte indywidualną wyceną. 

Niestety migracja może potrwać aż do dwóch miesięcy od opłacenia usługi. 

Chcąc przenieść swoje usługi, należy jednak wykonać jedynie 3 kroki:

 1. Założyć konto,
 2. Opłacić pierwszą fakturę z hosting,
 3. Wypełnić formularz migracyjny.

Po wykonaniu tych kroków wystarczy poczekać, aż obsługa dhosting przeniesie pliki i zoptymalizuje działanie usług.

Podsumowanie recenzji hostingu od dhosting.pl

Po zakończonych testach możemy stwierdzić, że dhosting spełnia nasze oczekiwania. Elastyczny Web Hosting działa na oprogramowaniu LiteSpeed oraz wspiera PHP w wersji 8.1. Ponadto znajdziemy tam szereg udogodnień dla użytkownika, jak bardzo prosty do uruchomienia 14-dniowy test usługi, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, łatwy dostęp do pomocy i FAQ czy możliwość instalacji bezpłatnego certyfikatu SSL Let’s Encrypt bezpośrednio w panelu.

dhosting z pewnością oferuje usługi inne niż większość operatorów i nie doszukaliśmy się w niej specjalnych minusów. Niemniej, aby był to produkt wybitny, wystarczyłoby poprawić kilka drobiazgów np. zwiększyć liczbę dziennie wykonywanych backupów czy skrócić czas migracji usług.

Podstawowe zasoby, które oferuje dhosting.pl, są wyższe niż u konkurencji i dla wielu stron WWW, nawet bez włączonej funkcji autoskalowania, będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż pakiety konkurencji. Jednocześnie sama możliwość włączenia automatycznego dopasowania zasobów do zużycia jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Automatyczne skalowanie może być świetnym wyjściem dla osób, których strony internetowe posiadają sezonowe wahania odwiedzających. W porównaniu do konkurencji w dhosting nie muszą kupować wyższego pakietu, który przez resztę czasu byłby niewykorzystywany. Jeden pakiet hostingowy na zawsze jest wygodny i z pewnością ogranicza kontakt obsługi z propozycjami podwyższenia pakietu. 😉 Z tego powodu i wszystkich innych, które przedstawiliśmy w tym tekście możemy polecić usługę od dhosting.